Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Vzdělávací a výchovná činnost v Jablíčku

 

Vítejte na stránce adamusova7-jablicko.websnadno.cz v sekci Vzdělávací a výchovná činnost v Jablíčku.

4.- 15.9.

První týdny jsme se seznamovali s prostory naší třídy, herny, s novými kamarády a učitelkami. Musím říct, že to děti zvládly docela dobře, jen sem, tam ještě ukápne slzička crying. Zvládli jsme také první seznámení s naší zahradou , pískovištěm a průlezkami. Také jsme už stihli první oslavu narozenin Lily- blahopřejeme.

18.- 27.9.

V tomto týdnu jsme se seznámili s pravidly naší třídy. Už víme o srdíčkovém, pusínkovém, nožičkovém, ručičkovém i ouškovém pravidle a vy si je můžete s dětmi při vstupu do třídy s dětmi prohlédnou a zopakovat wink. Také v tomto týdnu jsme slavili a Matýáškovi popřáli vše nejlepší k narozeninám.Fotky můžete vidět v sekci fotografie.

2.10.- 13.10.

Povídali jsme si o jablíčkách, kde rostou, jak vypadají, chutnají, co se z nich dá udělat. Otiskovali jsme si je, Namotávali vlnu na papírové jablíčka, malovali je, společně jsme vyrobili ježka a krásný strom s jablky - z krepového papíru . Děti si tvoření užily a naučila se nové básničky a písničky.

 

16.10.- 27.10.

V tomto období jsme si hodně povídali o zelenině, jak vypadá, kde roste, jak chutná. Malovali jsme ji, otiskovali na papír mrkvičky. Vyráběli z papíru cibule a naučili se taneček "Cib, cib cibulenka". Zkuste si ji s dětmi doma zazpívat.smiley

 

30.10. - 10.11.

Podzim se nám "rozjel naplno" a bylo toho hodně na povídání. Jak se mění příroda, hráli jsme si s listy, třídíli na malé a velké, podle barvy,vyráběli listové skřítky, malovali jsme vítr. Naučili jsme se novou píseň "Podzim je tu" a k ní jsme vytvořili "pocákané" listy. Písničku máte ve složce. Povídali jsme si také o zimních spáčích, co všechno jí, jak se připravují na zimu a zazpívali jim "Ukolébavku pro zvířátka". Vyrobili jsme také krásnou větvičku šípků.

 

13.11.- 24.11.

Povídali jsme si o lesních zvířátkách v pohádkách. V pohádce "O třech medvědech" jsme hledali velké a malé věci, poslechli jsme si také pohádku " Zajíčkův domeček" a sestavili z geometrických tvarů zajíčka, hráli jsme pohádku "O červené karkulce"- moc se jim povedla a vybarvili jmse si omalovánku. Poslechli sme si pohádku "O Budulínkovi" a vyprávěli si ji podle obrázků.

27.11.- 8.12.

 Už se to blíží.... brzy příjde Milukáš a tak, se musímne na to připravit!! Naučili jsme se básničku a písničku- můžete si ji s dětmi procvičit. Vyrobili jsme si ze sáčku čerty a na velké papírové sáčky andílky pro sladkosti pro Mikuláše. Tak a teď už Mikuláš muže přijít  devil

11.12- 20. 12.

V tomto období jsme se věnovali času čekání a přípravou na vánoce, navštívil nás Mikuláš, kterému jsme zazpívali písničky a za odměnu dostali sladkou odměnu, že byla velká, na tom měli také velkou zásluhu rodiče, kteří nám do balíčků přispěli sladkostma. Moc děkujeme.

8.1.- 12.1.

 

Povídali jsme si o zimním oblečení. Malovali jsme čepice, šály. Naučili jsme se novou písničku. 

 

15.1. - 27.1.

Seznámili jsme se se zimnímy ptáčky, poznávali je na obrázku a venku na procházce. Naučili jsme se další písničku o práčcích. Vyrobili otisky rukou vrabečky, sýkorky a havrany. Okýnko k písničce "Kdo to ťuká". 

 

 

Omluvám se za delší pazu, která byla způsobená nemocí obou učitelek na třídě. Nyní jsme již v pořádku a tak se můžete těšit na informace o ddění na naší třídě.

3.4.- 14. 4.

Povídali jsme si o dopravních prostředcích. Co to je  "dopravní prostředek", kde se pohybují, jak se jmenují ,  popisovali jsme si jak vypadají. Z geometrických tvarů jsme skládali auto. Řešili jsme jednoduchý pracovní list "Hladej stejné dvojice", naučili jsme se píseň "Auto". Také jsme se seznámili s významem semafóru .Vystřihli jsme si barvy semafóru a nalepili. Vyprávěli jsme si, kde si můžeme hrát bezpečně a kde si musíme dávat pozor

Model autíčka Popular

 

TOPlist